Daleron Cold3 таблети
120.00 ден
Детален опис на производот и употреба:
DALERON Cold3 таблети е комбинација на парацетамол, псеудоефедрин хидрохлорид и декстрометорфан хидробромид.
Ја намалува покачената телесна температура и ја намалува болката
Го намалува исцедокот од носот и го намалува чувството на затнатост на носот
Состав:
секоја филм-обложена таблета содржи 325 мг парацетамол, 30 мг псеудоефедрин хидрохлорид и 15 мг декстрометорфан хидробромид.
Употреба:
- Препорачана доза за возрасни и деца над 12 години се 2 таблети.
- Можете да ја повторите оваа доза најмногу 4 пати на ден.
- Деца до 12 години не смеат да го земаат овој лек.
Пакување:
12 таблети